Yeni bir spammer : Speak

Ticaret yapılmalı. Yapılmalı ama birazda etik kurallara uyularak yapılmalı.
İşte cep telefonu spam mesajlarından Haziran ayına özel olanı:

TEBRİKLER! 250 Konturpuan kazandınız! ÜCRETSİZ 7554444 Speak Turkcell KontörHatı'nı arayın, ozel saatinizi almayı unutmayın. Kredi kartınız ile kontürsüz kalmayın.

Biraz araştırdım adamların internet sitesi http://www.speak.com.tr İnternet üzerinden kontör satıyorlar ama fiyatları, Turkcell'in tabela fiyatlarının üzerinde. 3 TL fazladan alıyorlar.
Üyelerine ise Turkcell fiyatlarından veriyorlar.
Eğer üye olmak istersenizde 49 TL üyelik ücreti vermek zorundasınız. SMS'de adı geçen saat de, yol kenarındaki saatçinin sattığı Çin malı saatlerden. Öyle kaliteli bir saat beklemeyin.

SMS'te belirtilen telefonu aradığınızda kontörünüz gitmiyor. Dedikleri gibi ücretsiz. Ama karşı tarafta açan sizin Kredi kartı bilgilerinizi istiyor. Ancak üyeliğinizi aktifleştirinizseniz para ödeyeceğinizi söylüyor ki bu uygulamada pek öyle değil. Bunu ekstrenizi elinize alınca öğreniyorsunuz. Sizi derhal üye yapıyorlar. Kıytırık bir saat gönderip aylık olarak kontör satıyorlar istenizde, istemesenizde. İstemesenizde diyorum çünkü iptal ettirmek problem olabiliyor.

Ben böyle "Kazandınız" lafını içeren mesajlara hepten gıcık olduğum için kontör alacaksanız gidin Turkcell'in kendi sitesinden alın derim. Bu yancı firmalarla uğraşmayın. Sonra istediğiniz hizmeti alamayıp mağdur olabilirsiniz. En kötüsüde donamlı bir muhattap bulamamak olabilir.

Anahtar Kelimeler: 7554444, Speak Turkcell KontörHatı, SMS, Mesaj, .Speak., speak nedir?, turkcell

Yorumlar(10)

Adsız

11 Haziran 2009 21:03

Doğru söze ne denir ki..
18-22 yaş arası lise tarzı bir yer herhalde burası sorulan sorulara alınan cevaplar insanı delirtmiucek gibi degil.

serseri

14 Haziran 2009 01:44

Arkadaşlar;

Speak Turkcell kontör hattıdır. Dilediğiniz zaman ücretsiz arayıp kredi kartınız ile kontör yükleyebileceğiniz kontör hattıdır. Evet 1 yıllık üyeliğinizin karşılığında 49 TL ödeme yapıyorsunuz doğrudur. (1 defaya mahsus alınmaktadır bunun akabinde ücret ödemiyorsunuz)

Avantajınız;

Çok şık bir kol saati ücretsiz kargoyla adresinize teslim ediliyor.
250 Kontorpuanınız hesabınıza ekleniyor.
7/24 ücretsiz arayabiliyorsunuz. (-30 kontörünüz bile olsa arayabiliyorsunuz)
150 kontor yüklediğinizde 30
250 kontor yüklediğinizde 50
500 kontor yüklediğinizde 125
1000 kontor yüklediğinizde 300 kontorpuan kazanıyorsunuz.
Hatta farklı bir noya bile kontör yükleseniz yine sizin hesabınıza aktarılıyor. (Arkadaşınıza 250 kontör yüklediğinizi düşünelim 50 kontörpuan sizin hesabınıza ekleniyor)
Turkcell'in web sayfasında sunmuş olduğu fiyatlarla kontör yükleyebiliyorsunuz. (Ek bir ücret ödemiyorsunuz)
Bayi ya da marketlere gitmenize gerek kalmıyor anında kontör yükletebiliyorsunuz.

Dolandırıcı olsaydı sizce;

1) Ücretsiz aranabilir miydi?
2) Numara 755 ile başlar mıydı?
3) Turkcell'in web sayfasında olur muydu? (http://www.turkcell.com.tr/bireysel/tarifeler/hazirkart/nasilkontoralabilirim) linkinden telefonlar kısmına tıklayın.
4) www.speak.com.tr sayfası olur muydu?


Arkadaşlar şüphenizi anlıyorum ama öncelikle bişeyler yazarken birilerinin de ekmek parasından oldurmayın!

Umarım yeterince yardımcı olmuşumdur.

Saygılarımla

Gökhan Ergin

Adsız

16 Haziran 2009 17:39

Kredi kartı numarasını telefonda vermek bile yeterince sakıncalı ve güvensiz.

Süleyman USLU

Adsız

25 Haziran 2009 21:28

Kredi kartı numarasını telefonda vermek istemeyen müşterilerden zorla kredi kartı bilgileri istenmez.Hatta anlayışla karşılanıp turkcell müşteri hizmetlerinden doğruluğunu teyid etmeleri istenir.Yine de istemeyen müşteriye teşekküredilir ve telefon kapatılır.Verildiği takdirde müşterinin kendi isteğiyle alınır ."Kart sahibi ben değilim. Falanca yakınım. Haberi var" dese bilgilerin hepsini verebilse bile yine de bilgiler alınmaz ve kart sahibiyle aranılması istenir.
Öznur

Şener

27 Haziran 2009 18:54

Dolandırıcılığın başka bir yüzü...

Şener

27 Haziran 2009 18:55

Benim eşimide dolandırmışlar şimdi üyeliğimi iptal etmek istiyorum ama etmiyorlar..

Buda dolandırıcılığın başka bir yüzü...

Adsız

29 Haziran 2009 14:24

kayıt yaparken bu yıllık aidatı da söylemesi gekekir benden 69 tl aldılar dolandırıcılık...

serseri

1 Temmuz 2009 03:07

Arkadaşlar bende üye oldum ama gayet net açık bir şekilde üyelik ücretini söylüyorlar. Hatta 1 yıllık istersem 49 2 yıllık istersem 69 tl aldıklarını söylediler. Üstelik turkcell web sayfasında da 755 44 44 olarak kontor hattı oldugu yazıyor. İstediğim saatte -30 kontorum bile olsa arayıp kontor yukleyebiliyorum hatta her kontor yukledıgımde kontorpuanlar kazanıyorum. Bayiden kart alıp 8090 arayacam şifre girecem falan filan adamları arıyosun max 1 dak içinde kontor yukluyorlar.

Adsız

3 Temmuz 2009 00:15

benide dolandırdılar şimdi üyeliğimi iptal ettirmek istiyorum ama etmiyorlar en adi üçkağitçı ve dolandırıcılar burda...

Adsız

15 Ocak 2010 21:09

beni de dolandırdılar arkadaşlar gelin birlik olalım ve hep birlikte gidelim bu olayın üstüne ben yakın zaman da tüketici haklarına başvuru yapıcam benlle irtibata geçebilirsiniz rahmi641@hotmail.com

Yorum Gönder